Dritan potpredsjednik i ministar odbrane * ANB godinama nezakonito uzimao lične podatke građana * Posao od 400 hiljada firmi povezanoj sa Šarićima * Medenica i Stanković uzurpirali funkcije * Bundeva blagodet za pluća, prostatu, reumu, giht... * U oktobru korona odnijela 132 života * Cilj nam je uvijek isti
  Izdanje: 06-11-2020

Zoran Vujičić, NVO Građanska alijansa:
– Nije dobra praksa, uvedena na mala vrata, da penzionisani „provjereni” kadrovi pokrivaju ključna mjesta ili menadžerske pozicije.

Dolazi Muž kući i sa vrata pita ženu:
- Draga, šta ima za ručak?
- Ništa - odgovara žena.
- Kako ništa? I juče je bilo ništa!
- Pa kuvala sam za dva dana.

​Dođe žena sa posla i dere se na muža:
– Ti si nesposoban! I majka ti je nesposobna! Čitava porodica ti je nesposobna! Kada bi bilo takmičenje u nesposobnosti, ti bi osvojio drugo mjesto".
– Zašto ne prvo?, upita muž.
– Zato što si nesposoban!

Sport - datum: 2020-11-05 EKIPA IZ GOLUBOVACA UBJEDLJIVA NA GOSTOVANJU U PLJEVLJIMA
Pogodak Mijata Lambulića sa bijele tačke - Foto: PVPORTAL Rutinski trijumf Zećana
Zeta je neočekivano lako došla do bodova u Pljevljima. Bila je bolji rival, kontrolisala je utakmicu, možda jedino što je nedostajalo žustrina u napadu i manje dodovanja u kaznenom prostoru protivnika. Sve ostalo je bilo odlično.

-Izuzetno sam zadovoljan pobjedom nad ekipom koja je ovdje savladala Petrovac, Iskru i Titograd. Moji igrači su odigrali onako kako smo se dogovorili i čestitam im na tome, a Rudaru želim mnogo sreće u nastavku prvenstva - kazao nekon utakmice starteg Zete Dejan Roganović.

Neće Pljevljacima trebati samo sreće već i para. Zbog nesiplaćene plate Kašćelan, Kotorac, Merdović i Vlaisavljević odbili su da igraju jučerašnju utakmicu. Naravno, niko nema pravo da osudi ove momke koji su pošteno na terenu odradili svoj posao, za razliku od druge strane koja nije ispoštovala svoje obaveze. Konačno moramo da shvatimo da neko u ovoj državi živi od plate, da ovi momci zarađuju svoju platu na terenu i da nisu došli da igraju džabe, a kako su nam rekli i odigrali bi, da im u poslednjih mjesec dana četiri puta nije obećana isplata zarade, a do sada od početka prvenstva od tri zarađene plate dobili su jednu iz dva dijela.

-Poraza će još biti, ali ja ovim momcima nema šta da zamjerim, dali su sve od sebe, borili se i u ovom trenutku su dali maksimum i izdigli se iznad situacije u kojoj je klub. Čestitam Zeti na pobjedi - kazao je Bogavac.

Zeta je od počeka kontrolisala utakmicu, ali u 20. minutu Japanac Matsui visoko je podigao nogu, Krstović je već glavom krenuo na nju, na žalost nije uspio na vrijeme da se skloni i došlo je do loma nosa, pa je mladi igrač Zete završio u pljevljskoj bolnici. U 35. minutu duel Tomaševića i Vukčevića, arbitar Miloš Bešović je okarakterisao kao penal, a siguran realizator sa bijele tačke bio je mladi Mijat Lambulić. Rudar je pokušavao dugim loptama preko Vuka Strikovića, ali i Ernec i Vujović, kao i Talović bili su u par navrata opasni po gol Radulovića međutim izostala je završnica.

U nastavku utakmice ista slike gosti su imali kontrolu utakmice, a u 58. minutu Vasko Kalezić snažno je raspalio po lopti sa linije kaznenog prostora, a lopta je završila ispod prečke gola Helića - 0:2. Igrao se 79. minut kada je nakon opasne igre, ili visoko podinute noge u kaznenom prostoru Tahirovića, Zeta je dobila još jednu priliku sa bijele tačke, ovoga puta siguran je bio kapiten Milojko za konačnih 0:3.

M.P.

Rudar - Zeta 0:3 (0:1)
Stadion: pod Golubinjom. Sudija: Miloš Bešović (Podgorica). Pomoćnici: Nikola Radulović (Podgorica) i Vladislav Radenović (Herceg Novi). Strijelci: M. Lambulić u 36. iz jednaesterca, Kalezić u 58. i Milojko u 79. minutu iz jedanaesterca. Žuti kartoni: Matsui, Tomašević, Tahirović Golubović (Rudar)

RUDAR: Helić, Matsui (od 73. Mujović), Tahirović, Golubović, Pejović, Ernec (od 63. Hajrović), Vujović (od 84. Bajčetić), Talović (od 73. Matanović), Kartal, Striković, Tomašević (od 73. Gogić).

ZETA: Radulović, Milić, Sopo, Krstović (od 20. Burzanović), Vukčević (od 51. L. Lambulić), Simović, Milojko, Tuzović, Mi. Lambulić (od 75. Ma. Lambulić), Kalezić, Jamoa (od 75. Nijaveđi).